Nadchodzi lato – postaw na stopy!

Stopy są jedną z tych części ciała, których pielęgnację Polacy pomijają najczęściej, choć ich potrzeby są duże, a zaniedbania mogą prowadzić do dotkliwych konsekwencji. Z uwagi na klimat panujący w naszym kraju najczęściej przypominamy sobie o nich dopiero w okresie letnim z przerażeniem odkrywając, że… no właśnie, nie powinniśmy ich wcale odkrywać! Warto włączyć codzienną pielęgnację stóp do swoich urodowych rytuałów i bez skrępowania pokazywać je przez cały rok.

Pod ciężarem całego ciała

Nasze stopy są narażone na duże obciążenia, to na nich opieramy największy ciężar. Niejednokrotnie uciskamy w wąskich czółenkach, poddajemy próbie podczas wielokilometrowych pieszych wycieczek. Skóra stóp, choć na pozór grubsza i odporniejsza, pozbawiona jest praktycznie gruczołów łojowych. Stąd skłonność do przesuszenia naskórka i pojawiania się odcisków. Ponadto zrogowaciała skóra na palcach i piętach może pękać, co przysparza wielu niedogodności i jest problemem nie tylko natury estetycznej. Z drugiej strony stopy wyposażone są w dużą ilość gruczołów potowych, dlatego często są wilgotne i tym samym podatne na grzybice oraz zakażenia bakteryjne.

cmopmplete_care_newsletter
Kosmetyki do stóp linii Complete Care – Zmiękczający peeling, Intensywnie nawilżający krem i Odświeżający antyperspirant – są kompleksową odpowiedzią na ich wyjątkowe potrzeby!

Obowiązkowy peeling

15526392215c8b64f5dcca5-thUsuwanie zrogowaciałego naskórka to obowiązkowy etap pielęgnacji stóp. Pod żadnym pozorem nie należy używać tarek ani pumeksów, które przechowywane w wilgotnej łazience stanowią istną hodowlę drobnoustrojów gotowych w każdej chwili zaatakować, a drobne uszkodzenia naskórka powstałe podczas zabiegów z ich użyciem tylko to ułatwiają. Zmiękczający peeling do stóp został stworzony na bazie złuszczających, naturalnych drobinek z pestek moreli,
łupin orzecha włoskiego i migdałowca. Dzięki zawartości alantoiny i gliceryny wyraźnie wygładza oraz zmiękcza szorstką i suchą skórę stóp, natomiast masło shea i witamina E o właściwościach nawilżających zapewniają im zdrowy wygląd.

Ochrona przed wilgocią

Po każdym zabiegu pielęgnacyjnym pamiętaj, aby dobrze i dokładnie osuszyć stopy, również przestrzenie między palcami. W ten sposób unikniesz powstawania grzybicy lub innych chorób skórnych.

Nawilżanie i natłuszczanie

15526407875c8b6b1338eb0-thWażną kwestią w pielęgnacji stóp jest aplikowanie po każdej kąpieli odpowiednich kremów nawilżających. Szczególnie polecamy sięgnąć po produkty z mocznikiem, które przywracają skórze miękkość i elastyczność. Wysokie, 10-procentowe stężenie tego składnika w Intensywnie nawilżającym kremie do stóp wspomaga złuszczanie warstwy rogowej naskórka, zmiękczając go i wygładzając, oraz zwiększa jego przepuszczalność, co ułatwia wchłanianie innych substancji aktywnych zawartych w kosmetyku takich jak wosk pszczeli, olej makadamia i masło shea. Wszystkie one sprawiają, że preparat doskonale nawilża nawet bardzo suchą skórę, wspomaga pielęgnację pięt ze skłonnością do pękania, a przy systematycznym stosowaniu redukuje zgrubiały naskórek.

15562755335cc2e14d006f0Zachowaj świeżość na dłużej

Rano, przed wyjściem z domu, warto spryskać stopy antyperspirantem, aby czuć się komfortowo przez cały, nawet bardzo aktywny, dzień. Odświeżający antyperspirant do stóp nie tylko chroni przed nieprzyjemnym zapachem, ale też znacznie ogranicza wydzielanie potu! Jego głównym składnikiem aktywnym jest chlowodorek glinu, który w kontakcie z potem, zaraz przy ujściu kanalika potowego, zamienia się w żelową substancję. Dzięki swej formie zapewnia długotrwałe uczucie świeżości i wspomaga pielęgnację skóry narażonej na kontakt z bakteriami i grzybami. Został stworzony na bazie olejku z trawy cytrynowej.

Skórki i paznokcie

Podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych nie zapominaj o paznokciach i skórkach. Często popełniany błąd to obcinanie paznokci „na okrągło”. Może to prowadzić do „wyginania” się płytki paznokcia i wrastania jego końców, dlatego zawsze obcinaj paznokcie „na prosto”. Jeśli problem zawijających się paznokci już Cię dotknął, warto udać się do specjalistycznego gabinetu podologicznego, gdzie prosty zabieg pielęgnacyjny uwolni Twoje stopy od bólu. Dobrze nawilżone skórki otaczające płytkę paznokcia z łatwością odsuniesz, a wykonując tę czynność regularnie, unikniesz ich wycinania.

cc_stopy_insta_srodek

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc i Ty zrób swój ważny krok – zadbaj o skórę stóp, aby móc je z przyjemnością eksponować przez całe lato!