10 kroków do zdrowego, szczęśliwego życia

Każdy z nas do szczęścia potrzebuje czegoś innego – różnimy się od siebie i to jest piękne. Nie ma więc uniwersalnej odpowiedzi na pytanie „Jak być szczęśliwym?”. Istnieje jednak pewien szablon, który ułatwi nam osiągnięcie spokoju, równowagi oraz zdrowia. Zapoznaj się z nim, a następnie wprowadź w życie, a są duże szanse, że wszystko zacznie się układać po Twojej myśli. Potrzeba bowiem naprawdę niewielu wyrzeczeń, aby być prawdziwie szczęśliwym. Przekonaj się!

  1. Celebruj każdy posiłek

pt11

Jedzenie jest bardzo ważną częścią naszego życia – nie możemy zatem jej bagatelizować. Warto przykładać wagę do tego, co i w jaki sposób jemy. Wszystkie spożywane przez nas posiłki powinny być przemyślane i urozmaicone. Jedzenie jest pewnym aktem, swojego rodzaju świętością, którą powinniśmy celebrować. Starajmy się więc, aby nasza dieta nie była monotonna, lecz bazowała na wysokiej jakości produktach ze wszystkich grup spożywczych. Nie zapominajmy także o tym, że nasz organizm potrzebuje pewnego rodzaju zasad. Mianowicie wszystkie nasze posiłki powinny być spożywane regularnie w jednakowych odstępach czasu.

  1. Pij dużo wody

pt12

Woda pełni w naszym organizmie bardzo ważną funkcję. Jest nie tylko materiałem budulcowym dla każdej z naszych komórek – dzięki niej nasze ciało po prostu prawidłowo funkcjonuje. Woda jest także nośnikiem dla wszystkich substancji odżywczych, które trafiają do naszego organizmu z pożywienia. Pamiętajmy o tym, aby wypijać codziennie około dwóch litrów wody mineralnej. Pozwoli to utrzymać ciało w optymalnej formie oraz sprawi, że będziemy się świetnie czuć.

  1. Stosuj suplementy diety

Przechwytywanie

Nawet, gdy dbamy o przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, może się zdarzyć, że w naszym organizmie wystąpią niedobory witamin i składników mineralnych. Warto wtedy stosować suplementy diety, których głównym zadaniem jest wspieranie naszego organizmu. Odpowiednio dobrana suplementacja może zdziałać cuda! Nie tylko zniweluje uczucie zmęczenia, zadba także o naszą urodę i kondycję psychiczną.

  1. Stanowcze NIE dla używek

pt13

Z pewnością znane jest Ci uczucie, gdy budzisz się w niedzielę z lekkim bólem głowy i nie masz siły żyć. Osiągnięcie zdrowia i pełni szczęścia nie wymaga od Ciebie dodatkowych wspomagaczy. Mówimy więc stanowcze nie dla papierosów i alkoholu! Złudne jest uczucie, że drink i papieros poprawiają nam humor – smutna prawda taka, że skutki uboczne w postaci złego samopoczucia oraz luki w budżecie widoczne są dopiero na drugi dzień.

  1. Żyj aktywnie

znajdz czas dla bliskich

Uprawianie aktywności fizycznej utrzymuje nasze ciało w dobrej formie, a radość, którą czerpiemy ze sportu, można udowodnić naukowo. Regularny wysiłek fizyczny – nieistotne, czy w klubie fitness, czy na świeżym powietrzu – funduje nam dodatkową porcję endorfin, czyli hormonu szczęścia. A przecież szczęścia w naszym życiu nigdy nie jest za dużo!

  1. Wysypiaj się

pt14

Nieważne, jaką masz pracę i ile obowiązków jest codziennie na Twojej głowie – Twój organizm nie jest maszyną i potrzebuje codziennej regeneracji, aby prawidłowo funkcjonować. Odpowiednia dawka snu – około 8 godzin na dobę – jest fundamentem siły i energii niezbędnej do korzystania z życia na 100%.

  1. Ustal plan dnia

10

W codziennym pośpiechu oraz natłoku obowiązków często zapominamy o  sprawach, które mieliśmy danego dnia zrobić. Odbija się to nie tylko na nas samych, ale także na naszych bliskich. Poświęć więc codziennie wieczorem 5 minut i wypisz sobie na małej karteczce wszystkie rzeczy, które masz do zrobienia następnego dnia. Zabezpieczy Cię to przed stresującymi sytuacjami, a bliscy będą dumni, że jesteś tak wspaniale zorganizowany.

  1. Dziel się miłością

9

Zastanów się nad tym, co w Twoim życiu daje Ci najwięcej szczęścia. Z pewnością zaliczysz do tego grona spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Rozmowy, śmiech oraz wspólna zabawa – na tym właśnie polega piękno życia. Wygospodaruj więc codziennie czas dla bliskich i nie wstydź się im mówić, że bardzo ich kochasz. To tak niewiele, jednak sam zobaczysz, jakie to miłe uczucie. I to dla obu stron!

  1. Pamiętaj o sobie

relaks

Nieustannie starasz się zadowolić wszystkich dookoła? Nie zapomnij, że to Ty jesteś najważniejszy. Pamiętaj więc, żeby znaleźć czas dla siebie. Istnieje na to wiele sposobów, a to, jaki wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Nieważne, czy będą to zakupy, wizyta u fryzjera, spacer z psem czy czytanie książki przy kominku – masz mieć z tego czasu frajdę i korzystać z niego, jak tylko potrafisz.

  1. Szczęście zaczyna się w głowie

pt15

Życie stawia nam na drodze wiele przeszkód i przeciwności. Nie przekuwaj jednak swoich małych porażek w smutek i nie rozpamiętuj popełnionych błędów. Wyciągnij z nich wnioski i idź przez życie z podniesioną głową. Nastawienie jest bardzo ważne: gdy myślimy pozytywnie, wszystko układa się po naszej myśli.