Jak pachnie lato ?

Doświadczeni kreatorzy kompozycji zapachowych przy klasyfikacji perfum posługują się kategoriami rodzin zapachowych. Przynależność do danej rodziny zapachów ustalana jest w oparciu o nuty dominujące w jego sercu. Sprawdź w jakiej rodzinie najlepiej szukać kompozycji na lato.

Na ciepłe dni najlepiej sprawdzą się perfumy wodne, cytrusowe i kwiatowe. Świeże, orzeźwiające kompozycje sprawią, że nawet podczas największego upału będziemy pełni pozytywnej energii.

Cytrusowe
Świeże i soczyste owoce – limonka, cytryna, pomarańcza oraz bergamotka – tworzą niezwykle odświeżającą grupę cytrusową, zapewniającą orzeźwiające doznania i niesamowity zastrzyk energii.

IMG_1027
FM 296 Federico Mahora – perfumy te wyróżnia wysublimowany i klasyczny charakter. W nucie głowy wyczuwalne są opuncja, zielona mandarynka, gruszka i bergamotka. Nuta serca odkrywa lilię, jaśmin i kardamon. Ostatni akord, nuta bazy to drzewo oliwne, sandałowiec i cedr.

Kiedyś zapachy z tej grupy tworzone były głównie z myślą o mężczyznach, aktualnie uznawana jest ona za uniwersalną. W zależności od składu kompozycji, rodzinę zapachów cytrusowych dzielimy na cztery podgrupy: cytrynową, mandarynkową, pomarańczową oraz bergamotową.

IMG_1054
Perfumy FM 141 to kompozycja o charakterze krystalicznie czystym, romantycznym. Wyraźnie wyczuwalne są nuty wodne, w nucie głowy wybija się yuzu, granat i akord lodu. Serce wybrzmiewa lotosem, magnolią i piwonią. Baza skrywa ambrę, piżmo i mahoń.

Wodne
Grupa zapachów wodnych to jedna z najmłodszych rodzin zapachowych. Dominują w niej chłodne, orzeźwiające akordy morskiej bryzy, wodnych kwiatów i traw, dopełnione nutami zielonymi lub metalicznymi. Otaczają ciało przyjemną, lekką, migotliwą mgiełką. W skład rodziny wchodzą zapachy cytrusowe i zielone.

IMG_1012
Perfumy FM 291 to niezwykle czarujący i soczysty zapach. Wewnątrz skrywa malinę, liczi, frezję, różę, paczulę i wanilię.

Kwiatowe
Najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa to rodzina kwiatowa. To esencja kobiecości wyrażona wonnymi olejkami róż, peonii, jaśminu, przełamana świeżością owoców lub intensywnością egzotycznych przypraw. Dzieli się na pięć podrodzin: kwiatowo-owocową, kwiatowo-orientalną, kwiatowo-wodną, kwiatowo-zieloną i kwiatowo-aldehydową. Na ciepłe letnie dni wybierz kompozycję z nutą wodną, zieloną, aldehydową albo owocową. Zapachy orientalne zarezerwowane są na wieczór.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.