Ciepłe i bogate nuty drzewa sandałowego oraz gwajakowego, olejki paczuli połączone z nieco surowym, a zarazem wytwornym aromatem cedru i wetiweru tworzą elegancką i wyrafinowaną grupę zapachów drzewnych. Dzieli się ona na kilka podrodzin: kwiatową, owocową oraz zawierającą paczulę lub wetiwer.

Perfumy drzewne to kompozycje stonowane, stworzone z myślą o mężczyznach eleganckich. Zachwyca ich głęboki, bogaty, a przede wszystkim trwały aromat. Żywiczne nuty wprowadzają niezwykłą atmosferę, której nie sposób pomylić z żadną inną kompozycją.
W perfumach damskich nuty drzewne dominują bardzo rzadko. Kompozycje drzewne to propozycja dla kobiet oryginalnych, wyrafinowanych, o zdecydowanym guście. Unikatowe perfumy z rodziny drzewnej to z pewnością idealna propozycja dla każdej kobiety ceniącej indywidualność.

Kilka słów o najpopularniejszych nutach drzewnych:
Wetiwer
Korzeń trawy rosnącej w Indonezji, Chinach, na Haiti, w Brazylii, Anglii daje zapach korzenny o żywicznych i pudrowych akcentach. Stosowany głównie w perfumowanych wodach męskich.

Drewno tekowe (teczyna)
Teczyny to drzewa lasów monsunowych, słynących ze swojej odporności na wilgoć i dużej oleistości. Świeże drewno tekowe o jasnożółtej barwie ma przyjemną, intensywną woń.

Drzewo cedrowe (cedr)
Drzewo iglaste występujące w rejonach górskich m.in. w Himalajach. Olejek cedrowy jest destylowany z północnoamerykańskiego czerwonego cedru i jałowca marokańskiego. Jest jednym z podstawowych składników wykorzystywanych w przemyśle perfumeryjnym, głównie w zapachach dla mężczyzn. Ma długo utrzymującą się, drzewną woń.

Agar (oud, drzewo agarowe)
To jeden z najcenniejszych i najrzadszych surowców w perfumiarstwie. Pochodzi z wiecznie zielonego drzewa aloesowego, bogatego w aromatyczną żywicę. Jego zapach jest wyjątkowy, balsamicznie słodki, a jednocześnie ostry, nawiązujący do przypraw i kadzidła.

Drzewo jacaranda
Jacaranda to zachwycające drzewo pochodzące z Ameryki Południowej o pięknych, fioletowych kwiatach w kształcie kielichów. Zapach kwiatów jest oszałamiający i uwodzicielski, przypomina nieco zapach maciejki.

Drzewo migdałowe (migdałowiec)
Migdałowce pochodzą z Azji Środkowej i Mniejszej. Z nasion migdałowca toczy się olej migdałowy, wykorzystywany do aromatyzowania ciast, likierów i stosowany do wyrobu esencji zapachowych.

Drzewo sandałowe (sandałowiec)
Występuje w południowo-wschodnich Indiach. Jego zapach jest niezwykle popularny w perfumiarstwie. Ma w sobie słodką, żywiczną, lekko piżmową nutę.