Smoky eyes, czyli efekt „przydymionego” oka

Za pomocą cieni możesz zupełnie zmienić swój wizerunek, w zależności od okazji, a nawet humoru. Smoky eyes to wyjątkowo zmysłowy i tajemniczy makijaż. Przez swoją intensywność szczególnie polecany na wieczór.

Wykonaj go krok po kroku:

1. Grafitową lub czarną kredką narysuj na górnej powiece grubą kreskę, zaczynając od części wewnętrznej. Rozetrzyj kreskę do góry i na zewnątrz oka, dbając o to, aby nie zostawić odstępu między kreską a linią rzęs i aby u góry kreska „rozmywała się”.

Kredki do oczu FM GROUP MAKE UP
Automatyczne kredki do oczu FM GROUP MAKE UP

2. Ciemnoszary cień rozprowadź w zewnętrznych kącikach oczu (tam powinien mieć najwyższe nasycenie) w kierunku skroni oraz delikatnie nad roztartą kreską do 2/3 górnej powieki.

3. Jaśniejszym szarym cieniem pomaluj resztę ruchomej powieki, szczególnie podkreślając linię jej załamania. Rozetrzyj kolory, aby przenikały się wzajemnie. Cieniem możesz także narysować kreskę na dolnej powiece, pod linią rzęs: nieco grubszą od zewnątrz.

4. Za pomocą czarnej lub grafitowej kredki narysuj kreskę na dolnej powiece (nawet jeśli wykonałaś ją już cieniem), nie zapominając o wewnętrznych kącikach oczu. Oko powinno zostać w pełni obrysowane. Jeśli potrafisz, narysuj kreskę także nad dolnymi rzęsami, tuż przy oku.

5. Mocno wytuszuj rzęsy czarnym tuszem. Przy tak mocnym makijażu oczu usta podkreśl bardzo delikatnie, np. bezbarwnym błyszczykiem.

Jeżeli masz małe oczy i nie chcesz, żeby makijaż smoky eyes jeszcze je zmniejszył, nie obrysowuj kreską całego oka, lecz jedynie jego fragment, od zewnętrznych kącików do 2/3 jego długości. Możesz też rozjaśnić wewnętrzny kącik oka jasnym, opalizującym cieniem.

Cienie podwójne FM GROUP MAKE UP
Cienie podwójne FM GROUP MAKE UP

Przydymione oko wykonane w klasycznej wersji w ciemnych kolorach nie będzie pasowało jasnym blondynkom i osobom o bardzo bladej cerze. Za to smoky eyes w kolorach brązowym i burgundowym mogą dać oszałamiający efekt. W sezonie jesienno-zimowym supermodne będą smoky eyes w odcieniach granatu i niebieskiego. Możesz wykonać taki makijaż za pomocą rewelacyjnych podwójnych cieni Inky Night.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.