Coś, bez czego żadna kobieta obejść się nie może, czyli tusz do rzęs

Dobrze pomalowane rzęsy to ważny element makijażu oczu. Dodają spojrzeniu wyrazistości i głębi. Spektakularny efekt uzyskasz, gdy będziesz nakładać tusz bez pośpiechu i bardzo starannie.

Tusze do rzęs występują najczęściej w trzech odmianach:

Pogrubiający
– pokrywa każdą rzęsę cząsteczkami, które zwiększają jej objętość i sprawiają, że rzęsy wyglądają na pełniejsze.

Wydłużający
– zawiera polimery plastyczne, które przywierają do czubków rzęs, sprawiając, że wydają się one dłuższe.

Podkreślający
– pokrywa każdą rzęsę z osobna, rozdzielając je i podkreślając. Tego typu maskara wygląda na rzęsach najbardziej naturalnie. Do tego typu tuszy należy New Dimension Lash Mascara FM GROUP MAKE UP.

Tusze do rzęs FM GROUP MAKE UP
Tusze do rzęs FM GROUP MAKE UP

Jeżeli zależy Ci na spektakularnym pogrubieniu i wydłużeniu rzęs, sięgnij po tusz 3 Step Mascara, którego innowacyjna formuła oparta na zaawansowanej technologii ekstremalnie zwiększa objętość.

Wyraziste spojrzenie i wymarzona objętość? Receptą będzie tusz do rzęs Volume Designer Mascara. Zagęszczone i precyzyjnie wymodelowane z jego pomocą rzęsy dodadzą spojrzeniu magnetycznego piękna i tajemniczości.

Wielbicielki elastycznych miniszczoteczek z pewnością pokochają maskarę Phenomenal. Zapewnia idealnie rozdzielone, wydłużone i pogrubione rzęsy. Z kolei zalotne podkręcenie uzyskasz za pomocą tuszu Lash Expert Mascara, którego elastomerowa szczoteczka unosi, modeluje i doskonale podkreśla nawet najmniejsze rzęsy.

Wodoodporny żel na tusz do rzęs FM GROUP MAKE UP
Wodoodporny żel na tusz do rzęs FM GROUP MAKE UP

Tusz nakładaj na suche rzęsy, które uprzednio możesz delikatnie przypudrować – dzięki temu zabiegowi makijaż będzie trwalszy, a tusz nie będzie się kruszył. Nakładanie zaczynaj zawsze od górnej powieki, od nasady rzęs, ruchem lekko „zygzakowatym”, aby uniknąć sklejania. Na dolne rzęsy nanieś kosmetyk poprzecznymi pociągnięciami, a przy delikatnym makijażu dziennym możesz w ogóle zrezygnować z ich podkreślania. Efekt będzie wtedy bardziej naturalny.

Aby rzęsy wydawały się dłuższe i bardziej gęste, warto pomalować je dwukrotnie. Po pierwszym malowaniu poczekaj, aż tusz wyschnie, a następnie nałóż drugą warstwę. Sklejone rzęsy rozczesz specjalnym grzebykiem, zanim tusz wyschnie.

Bardziej spektakularny efekt osiągniesz, jeśli przed pomalowaniem podkręcisz rzęsy zalotką. W tym celu wsuń je pomiędzy otwór zalotki i kilkakrotnie zaciśnij. Nigdy nie używaj zalotki na pomalowane już rzęsy – mogą się połamać. Rzęsy będą też ładnie podkręcone, gdy będziesz je tuszować na zamkniętym oku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.