Sztuczki, które rozwiążą twoje kłopoty

Rolą korektora jest zamaskowanie niedoskonałości: przebarwień, wyprysków, cieni pod oczami. Wbrew pozorom, używanie go nie sprawia wcale wiele trudności ani nie wymaga szczególnych umiejętności czy precyzji. Warto jednak poznać kilka sztuczek, dzięki którym używanie korektora na co dzień będzie szybkie i łatwe.

 

Cienie pod oczami to zmora po nieprzespanej nocy. Jeśli nie masz czasu, aby zapobiec im, przykładając ręcznik z kostkami lodu, użyj po prostu płynnego korektora, a będziesz naprawdę zadowolona z efektu. Stosując korektor z pędzelkiem, idealnie naniesiesz odpowiednią ilość kosmetyku. Nałóż odrobinę w formie kropek i delikatnie wklep. Korektor w płynie doskonale dopasowuje się do bardzo delikatnej skóry pod oczami, nie zbiera się w zmarszczkach, nie daje sztucznego efektu.
Korektory rozświetlające FM GROUP MAKE UP
Korektory rozświetlające FM GROUP MAKE UP

Jakim odcieniem najlepiej zakryć cienie? Jeśli kolor korektora będzie za jasny, trudno będzie Ci je zamaskować jedną warstwą, a dokładanie kolejnych warstw tylko pogorszy efekt. Wybierz korektor w średnim, nieco żółtym odcieniu. Jasny lub rozświetlający korektor możesz nałożyć nie tylko na niedoskonałości, ale także powyżej górnej powieki, pod linią brwi. Da to efekt pięknie rozświetlonego oka. Podobny trik możesz zastosować przy bruzdach. Korektorem o ton jaśniejszym od karnacji lekko muśnij skórę powyżej linii bruzd nosowo-wargowych i wklep go opuszkami palców. Ta sztuczka odwróci uwagę od bruzd. Pamiętaj tylko, aby nie wklepywać korektora w środek bruzdy, bo tylko ją pogłębisz i jeszcze bardziej uwidocznisz.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.