Layering


Eksperci od dawna są zgodni, że pełną harmonię i przedłużenie zapachu uzyskamy poprzez jednoczesne stosowanie kosmetyków o tych samych nutach zapachowych.

Najpierw więc stosujemy perfumowany żel pod prysznic, potem nakładamy perfumowany balsam do ciała, krem do rąk, antyperspirant, a dopiero na końcu zanurzamy się w mgiełce perfum. Takie warstwowe nakładanie zapachu nazywane jest layeringiem. Zabieg layeringu pozwala uniknąć sytuacji, gdy zapachy różnych kosmetyków mieszają się ze sobą, dając nie zawsze pożądany efekt.

Kosmetyki perfumowane Federico Mahora to ekskluzywna seria kosmetyków pielęgnacyjnych o zapachach, które harmonijnie współbrzmią z najpopularniejszymi perfumami Federico Mahora.
Kosmetyki perfumowane Federico Mahora o zapachach,
które harmonijnie współbrzmią z najpopularniejszymi perfumami Federico Mahora.

Także dla mężczyzn
Mężczyźni również mogą stosować layering. Specjalnie dla panów produkuje się już nie tylko żele i balsamy, ale także pianki do golenia oraz wody i balsamy po goleniu o tej samej nucie zapachowej, co woda perfumowana lub perfumy. Dzięki odpowiedniemu doborowi szerokiej gamy perfumowanych kosmetyków, efekt trwałości zapachu będzie zauważalny, a te same kompozycje zapachowe stworzą harmonijną całość.

Seria Skin Lab Federico Mahora odpowiada na potrzeby męskiej skóry, choć mogą jej używać także panie. Kosmetyki naturalne łączy bardzo męski, drzewno-owocowy zapach. Kosmetyki Skin Lab, ze względu na wysoką zawartość naturalnych składników, powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, w temperaturze 4-25°C.
Seria Skin Lab Federico Mahora odpowiada na potrzeby męskiej skóry, choć mogą jej używać także panie. Kosmetyki naturalne łączy bardzo męski, drzewno-owocowy zapach.
W ofercie FM GROUP FOR HOME odnajdziemy produkty, które łączy ta sama nuta zapachowa, a nawet kompozycja zapachowa. Twoje pranie, wnętrze twojej szafy, a nawet podczas odkurzania otuli cię kompozycja Sunny Breeze słodkie nuty mandarynki połączone z jaśminem i wanilią.
W ofercie FM GROUP FOR HOME odnajdziesz środki czystości, które łączy ta sama kompozycja zapachowa. Twoje pranie, wnętrze szafy, a nawet mieszkanie podczas odkurzania otuli kompozycja Sunny Breeze – słodkie nuty mandarynki połączone z jaśminem i wanilią. Z kolei w preparacie do pielęgnacji mebli i chusteczkach wyczujesz słodki karmel i wanilię.

Pełnia szczęścia
Layering to również trudna sztuka mieszania ze sobą zapachów. Obecnie niektóre kompozycje zapachowe występują już nie tylko w kosmetykach pielęgnacyjnych, ale także stosuje się je w perfumach do samochodu, perfumach do wnętrz, a nawet w zapachach do odkurzacza. Z kolei by zapach świeżo wypranej odzieży harmonizował z zapachem perfum, w płynach do prania i płukania oraz zawieszkach zapachowych do szaf stosuje się specjalnie zmodyfikowane kompozycje perfumeryjne. Przy takim natężeniu identycznych nut zapachowych należy jednak pamiętać, by efekt końcowy nie był uciążliwy dla otoczenia, ale zachwycał swoją trwałością i intensywnością.

Zacznij od perfum
Wybierając perfumy, dobierz do nich kosmetyki pielęgnacyjne o tej samej nucie zapachowej. Zestawienie idealnie dopasowanych produktów znajdziesz na ostatniej stronie katalogu perfumeryjnego FM GROUP. Możesz również sięgnąć po jedną z serii kosmetyków pielęgnacyjnych z kolekcji Spa Senses, Triumph of Orchids, Hello Honey, Body Sign albo Skin Lab.

Inspiracją dla powstania tej serii były orchidee. Te delikatne kwiaty, będące symbolem wdzięku, doskonałości oraz luksusu, kojarzone są również z elitarnym Klubem Liderów FM GROUP. Luksusową serię pielęgnacyjną Triumph of Orchids łączą bogate receptury oparte na ekstrakcie z orchidei oraz delikatny, bardzo przyjemny kwiatowy zapach.
Inspiracją do stworzenia serii Triumph of Orchids były orchidee. Kosmetyki łączą bogate receptury oparte na ekstrakcie z orchidei oraz delikatny kwiatowy zapach.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.