Tajemnicze feromony

Od lat naukowcy starają się zgłębić tajemnicę feromonów, lecz one pozostają dla nas wciąż nieuchwytne. Są bezwonne, dlatego nie wyczuwamy ich zmysłem powonienia, ale wiemy, że oddziałują na naszą podświadomość. Przez lata uważano, że ludzie, w przeciwieństwie do owadów i niektórych gryzoni, nie wydzielają feromonów, jednak najnowsze badania tego nie potwierdzają. Powstała natomiast hipoteza, że feromony mogą się znajdować w ludzkim pocie. Inną zagadką dla naukowców jest sposób, w jaki wyczuwamy feromony. Ostatnie publikacje na temat feromonów donoszą, że za ich recepcję nie odpowiada nabłonek węchowy, ale wyspecjalizowany narząd lemieszowo-nosowy. Niezależnie od wyników badań, odrobina sztucznie wyprodukowanych feromonów bywa dodawana do niektórych perfum, by wzmocnić ich działanie pobudzające.

Najpiękniejszy afrodyzjak
Pojawienie się feromonów stanowiło niewątpliwie kolejny wielki przełom w dziejach perfumiarstwa. Feromony dodane do kompozycji zapachowej nie zmieniają jej pierwotnego zapachu, ale wzbogacają ją o nowy, ponadzmysłowy wymiar. Dziś feromony traktuje się jako afrodyzjak, podniecający i odpowiedzialny za komunikację pozawerbalną.

Kolekcja Feromony Federico Mahora to najpiękniejsze zapachy z Kolekcji Klasycznej wzbogacone o bezwonne i w 100% bezpieczne feromony. Dodatek feromonów nie zmienia zapachu kompozycji perfumeryjnej, ale sprawia, że zapachy działają jak afrodyzjak. Dostępne są w ustandaryzowanych flakonach i kartonikach.
Kolekcja Feromony FM Federico Mahora to najpiękniejsze zapachy z Kolekcji Klasycznej wzbogacone
o bezwonne i w 100% bezpieczne feromony. Właśnie dołączyły do niej nowości: zapachy dla kobiet FM 05, FM 10 i FM 173 oraz dla mężczyzn: FM 43.

Warto sięgać po kompozycje wzbogacone o feromony, gdy idziemy na randkę, mamy ważne spotkanie, chcemy na kimś wywrzeć doskonałe wrażenie lub po prostu dodać sobie trochę pewności siebie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.