Więcej różu!

Róż to przysłowiowa kropka nad „i” w makijażu…i nie należy o nim zapominać. Może rozjaśnić twarz i dodać jej ożywczych rumieńców. Najważniejsze jest dobranie naturalnie wyglądającego koloru różu do swojej cery. Spójrz w lustro w mroźny dzień lub po intensywnych ćwiczeniach fizycznych i popatrz, jakiego koloru są rumieńce na Twoich policzkach. Możesz także delikatnie poszczypać się po policzkach. Unikaj dobierania różu do odcienia szminki, bo możesz uzyskać karykaturalny efekt. Jeśli masz bardzo jasną karnację w odcieniach beżu, najlepsza będzie dla Ciebie jasnoróżowa barwa różu, np. odcień Blooming Rose spiekanego różu FM GROUP MAKE UP.

Wraz z upływem lat możesz go zamienić na nieco bardziej brzoskwiniowy – to idealny kolor dla kobiet dojrzałych. W przypadku cery dojrzałej brzoskwinia ociepla i ożywia cerę. Stosunkowo bezpiecznym odcieniem jest róż wpadający w brąz, pasujący również do jeszcze jasnej, ale oliwkowej w odcieniu cery. Takim eleganckim „klasykiem” jest mineralny róż Coral FM GROUP MAKE UP.

Róże FM GROUP MAKE UP
Róże FM GROUP MAKE UP

Panie o oliwkowej karnacji mogą sięgać po róże w ciepłych odcieniach, o intensywnych i głębokich barwach, takich jak oranż, miedziany złoty lub cynamonowy brąz. Będzie im do twarzy w mineralnym różu Bronzing Effect Sun Touch oraz spiekanym różu Golden Toffee.

Jeśli karnacja ma odcień hebanowy lub brązowy, powinnaś wybrać róż w ciepłych kolorach, jak papaja, brzoskwinia, pomidor.
Róż potrafi pięknie ożywić i rozjaśnić twarz. Dla zmęczonej i zszarzałej cery to idealne rozwiązanie. Muśnij spiekanym różem kości policzkowe, a Twoja cera znów będzie wyglądała promiennie i świeżo. Jest to rozwiązanie idealne na wieczór.

Pamiętaj! Konsystencja różu jest tak samo istotna, jak jego kolor. Jeżeli masz tłustą cerę, wybieraj wyłącznie róże matowe i pudrowe.

Róż a kształt twarzy
Przy opanowaniu sztuki nakładania różu pomocna jest ocena kształtu twarzy. Można rozróżnić 4 zasadnicze kształty twarzy: owalny, trójkątny, kwadratowy i okrągły.

Owalna twarz – róż nałóż na sam środek policzków, aby nadać im dziewczęcego wyglądu i dodać cerze kolorytu.

Twarz trójkątną cechuje szerokie czoło, wąska broda i szeroko rozstawione kości policzkowe. Odrobina różu na czubku brody i na policzkach aż do skroni, sprawi, że twarz stanie się delikatniejsza, a rysy bardziej subtelne.

Twarz kwadratowa to twarz, której długość równa jest szerokości. Najczęściej wyróżniają ją wystające kości żuchwy. Rysy będą wyglądały na bardziej miękkie, jeśli róż zostanie położony poniżej kości policzkowych, odrobinę na żuchwie i w kątach czoła.

Twarz okrągła to twarz, którą cechuje niskie czoło, zaokrąglona broda i wydatne policzki. Wyda się bardziej wyrazista, jeśli wycieniujesz różem miejsce między brwiami a nasadą włosów oraz położysz lekkie smugi od skroni do kącików ust – najlepiej robić to z wciągniętymi policzkami.

Róż najwygodniej nakładać pędzlem, rozprowadzi on kosmetyk najbardziej równomiernie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.