Abc stosowania perfum

Perfumy podkreślają osobowość, wiele mówią o guście i temperamencie. Dzięki nim można zachwycać elegancją, intrygować zmysłowością lub zaakcentować przebojowy charakter. Wiele zależy od znalezienia tych właściwych oraz ich prawidłowego stosowania.

Dobór zapachu do pory dnia i roku
Podstawowa zasada mówi o tym, aby na dzień i latem wybierać zapachy lekkie, świeże, np. owocowe lub kwiatowe. Na chłodne pory roku bardziej pasują zapachy cięższe, orientalne, szyprowe i drzewne, otulające zmysłowością piżma, drzewa sandałowego, goździków, wyraziście pachnących kwiatów.

Zapach warto dobierać również do pory dnia i okazji. Na wieczorne wyjście do teatru czy na bal idealnie pasują zapachy cięższe. Na dzień i do pracy bardziej pasują delikatne perfumy kwiatowe z nutami owoców a w przypadku mężczyzn – kompozycje eleganckie i dość łagodne, np. wodne, drzewne, orientalno-kwiatowe.

FM 192 Federico Mahora Charakter: zniewalający, słodki Nuty zapachowe: Nuta głowy: gruszka, kwiat pomarańczy Nuta serca: kwiat tiare, lilia Nuta bazy: miód, paczula Rodzina zapachowa: Szyprowa Typ: Ekstrawaganckie Pojemność: 50 ml Zaperfumowanie: 20%
FM 192 Federico Mahora. Charakter: zniewalający, słodki. Nuta głowy: gruszka, kwiat pomarańczy. Nuta serca: kwiat tiare, lilia. Nuta bazy: miód, paczula. Rodzina zapachowa: Szyprowa. Typ: Ekstrawaganckie.

Ciało czy ubranie?
Perfumy i wody perfumowane powinno się stosować bezpośrednio na ciało. Ciepło ciała powoli nagrzewa kompozycję i pozwala się uwalniać wszystkim nutom. Jeśli jednak nie możemy, na przykład z powodu alergii, rozpylać perfum na skórze i spryskujemy ubranie, pamiętajmy, by zapachy na ubraniach nie mieszały się ze sobą. Tkaniny zawsze muszą być świeże i czyste.

M 199 Federico Mahora.Charakter: bogaty, wielowątkowy. Nuta głowy: włoska mandarynka,mięta pieprzowa. Nuta serca: cynamon, róża turecka, kardamon. Nuta bazy: nuty skórzane. Rodzina zapachowa: Orientalna. Typ: Eleganckie.
FM 199 Federico Mahora. Charakter: bogaty, wielowątkowy. Nuta głowy: włoska mandarynka,mięta pieprzowa. Nuta serca: cynamon, róża turecka, kardamon. Nuta bazy: nuty skórzane. Rodzina zapachowa: Orientalna. Typ: Eleganckie.

Gdzie nanosić?
Szyja, nadgarstki, zgięcia łokci, dekolt – w tych miejscach zapach perfum utrzyma się najdłużej i rozkwitnie najpełniej. Dlaczego? Ponieważ tam, gdzie szybciej krąży krew, perfumy zostaną pobudzone do najpiękniejszego rozwinięcia nut zapachowych.

Delikatnie czy mocno?
Dobrym sposobem na to, by pachnieć delikatniej, jest rozpylenie chmurki zapachu i zanurzenie się w niej. Osoby lubiące mocne zapachy, powinny z kolei wybierać perfumy o większym zaperfumowaniu i aplikować je w miejsca na skórze, gdzie szybciej pulsuje krew.

Do wcierania tylko balsam
Nie należy wcierać perfum w skórę. Rozcierając perfumy możemy podrażnić naskórek, nie osiągając zamierzonego efektu. Lepiej skorzystać z perfumowanego balsamu do ciała.

Kosmetyki perfumowane Federico Mahora to ekskluzywna seria kosmetyków pielęgnacyjnych o zapachach, które harmonijnie współbrzmią z najpopularniejszymi perfumami Federico Mahora.
Kosmetyki perfumowane FM Federico Mahora to seria kosmetyków pielęgnacyjnych o zapachach współgrających z najpopularniejszymi perfumami FM Federico Mahora.

Perfumy do włosów

Federico Mahora / Perfumy do wlosów
Perfumy do włosów FM Federico Mahora sprawiają, że z każdym ruchem uwalnia się zmysłowy zapach perfum. Specjalnie dobrane polimery delikatnie utrwalają fryzurę i nadają połysk, a ceramidy odbudowują i wygładzają włosy. W formie wygodnego sprayu, który możesz nosić w torebce. Cena: 18,90 PLN

Często kobiety, chcąc podkreślić swój wyjątkowy zapach, spryskują perfumami także włosy, by z każdym ruchem głowy roztaczać wokół siebie pachnącą aurę. Jednak alkohol zawarty w perfumach może poważnie uszkodzić pasma, dlatego do perfumowania włosów należy używać jedynie specjalistycznych perfum do włosów. Perfumy do włosów nie tylko nadadzą im piękny zapach, ale także, dzięki składnikom odżywczym, wzmocnią je i poprawią ich kondycję.

Zapachowa empatia
Wyobraźmy sobie zajęcia jogi, na których koło nas siedzi tak intensywnie pachnąca pani, że nie możemy się skupić… Albo uroczysty obiad, podczas którego zapach naszego sąsiada jest tak agresywny, że nie czujemy smaku potraw. Dlatego zawsze należy pamiętać, by nawet w przypadku zapachu, którym jesteśmy zafascynowani, zachować umiar.

Chroń przed słońcem
Po otwarciu flakonu staraj się zużyć perfumy w ciągu kilku miesięcy. Przechowuj je w chłodnym, zacienionym miejscu. Koniecznie chroń przed ekspozycją na słońce.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.