Sztuczki z cieniem, czyli makijaż dobrany do kształtu oka

Jeśli wiesz już, jakie kolory cieni do powiek pasują do poszczególnych kolorów oczu, warto poznać kilka przydatnych makijażowych sztuczek. Cienie mają bowiem tę wspaniałą cechę, że możesz nimi skorygować to, co Ci się nie podoba i znacząco uwypuklić to, czym chciałabyś się pochwalić.

Oczy wąsko rozstawione
Aby optycznie oddalić od siebie oczy osadzone zbyt blisko siebie, wystarczy zastosować kilka prostych trików.

Na ciemniejsze miejsca wokół oczu nałóż płynny korektor o odcieniu pasującym do karnacji i lekko go rozetrzyj. W wewnętrznych kącikach oczu nałóż perłowy biały cień. Dzięki temu oczy będą wydawały się bardziej od siebie oddalone. Jasny, różowy cień nałóż od połowy górnej powieki na zewnątrz i rozetrzyj granicę pomiędzy dwoma cieniami. Możesz też zastosować cień ciemniejszy, rozcierając go nieco poza granicę ruchomej powieki w kierunku skroni. Rzęsy w zewnętrznych kącikach należy wytuszować nieco mocniej.

Korektory rozświetlające FM GROUP MAKE UP
Korektory rozświetlające FM GROUP MAKE UP

Przy zbyt blisko lub daleko rozstawionych oczach świetnie sprawdzi się zasada: jasne oddala, ciemne przybliża.

Oczy szeroko rozstawione
Odwrotnie, jak w przypadku oczu wąsko osadzonych, oczy szeroko rozstawione optycznie zbliżymy do siebie, używając ciemnych cieni do powiek.

Kredki do oczu FM GROUP MAKE UP
Kredki do oczu FM GROUP MAKE UP

Cień nałóż równomiernie na ruchomą powiekę, po czym narysuj linię wzdłuż oczu czarną kredką. Podkreśl rzęsy tuszem. Zaznacz wyraźnie linię brwi, podkreślając je brązową kredką, np. automatyczną kredką do brwi Auburn, lub flamastrem do brwi Nut Brown. Kolor nałóż tuż u nasady brwi, co wizualnie przybliży oczy, uważając jednak, by nie nadać im groźnego wyglądu.

Oczy małe
Jeśli jesteś właścicielką zbyt małych oczu, lepiej nie przesadzać z ich przyciemnianiem. Małe oczy pięknie wydobędą jasne, satynowe lub perłowe cienie. Nałóż je w wewnętrznym kąciku oka. Przy makijażu wieczorowym możesz nieco zaszaleć i użyć opalizujących, mineralnych cieni sypkich w jasnych odcieniach.
Następnie w zewnętrznym kąciku oka nałóż ciemniejszy cień i rozetrzyj go lekko w kierunku skroni.

Makijaż oczu znakomicie podkreśli kredka do oczu, ale uwaga! Rysując ciemną linię wzdłuż całego oka tylko je zmniejszysz.

Świetny efekt da linia prowadzona kredką od środka oka do zewnętrznego kącika, a przy końcu „podkręcona” do góry i wychodząca nieco poza powiekę. Dolnej powieki nie zaznaczaj kredką, chyba że wybierzesz bardzo jasny kolor. Następnie wytuszuj rzęsy mocniej w zewnętrznych kącikach oczu. Taki makijaż sprawi, że oczy nie tylko będą wyglądały wspaniale, ale i wydadzą się większe.

Cienie Sypkie FM GROUP MAKE UP
Mineralne cienie sypkie FM GROUP MAKE UP

Oczy duże
Zasada jest prosta: jasny kolor wydobywa i powiększa, ciemny – przybliża oczy i zmniejsza. Jeśli pomalujesz powieki ciemnym cieniem, optycznie je pomniejszysz. Jeszcze lepszy efekt da kreska wykonana ciemną (najlepiej czarną) kredką do oczu, zwłaszcza jeżeli obwiedziemy nią całe oko.

Tusze do rzęs FM GROUP MAKE UP
Tusze do rzęs FM GROUP MAKE UP

Nadawanie świeżości spojrzeniu
Aby zdjąć z oczu zmęczenie, prostym trikiem jest nałożenie jasnoróżowego cienia na środek ruchomej powieki. Wykorzystaj w tym celu kaszmirowy cień do powiek Salmon Pink lub delikatniejszy kolor z podwójnych cieni do powiek Inky Night lub Blur Burgundy. Spojrzenie nabierze blasku i świeżości.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.