Aromaterapia

Już w starożytności wierzono, że zapachy mają magiczną moc i mogą nie tylko zapewnić przychylność bóstw, ale także leczyć. Dość wcześnie zauważono, że zapachy cytrusowe orzeźwiają umysł i wprawiają w dobry nastrój, tymianek ma właściwości bakteriobójcze, natomiast szałwia łagodzi napięcia i leczy bóle głowy. Aromatyczne olejki z roślin zaczęli wykorzystywać znachorzy i pierwsi medycy. Dziś aromaterapia, bo tak nazywamy leczenie z użyciem wonnych olejków, jest jedną z najstarszych gałęzi medycyny naturalnej.

IMG_9864
Miodowy rytuał kąpielowy ukoi duszę i ciało.

Aromaterapię od wieków stosuje się na Bliskim Wschodzie, jest też bardzo popularną metodą wspomagania leczenia w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Na fali poszukiwań alternatywnych, niefarmakologicznych form leczenia, aromaterapia, wraz z ziołolecznictwem, wróciła do łask także w Europie Zachodniej.

Spa Senses Federico Mahora
Spa Senses to kosmetyki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn: paniom polecamy piękne aromaty wanilii, brzoskwini, kwiatu wiśni i werbeny, a panom – zmysłową paczulę.

O ile napary z ziół pijemy, o tyle naturalne, biologicznie czynne zapachy olejków eterycznych są wprowadzane do ciała na dwa sposoby: bezpośrednio poprzez skórę (przez masaże, kąpiele, okłady) lub inhalację.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.