Apetyt rośnie w miarę wąchania

Zapachy silnie działają na nasze emocje, przywołują wspomnienia, pobudzają wyobraźnię. Każdy, kto choć raz miał katar, zauważył, że upośledzenie zmysłu powonienia powoduje, że potrawy przestają smakować. Na co dzień, gdy nasz węch jest sprawny, rzadko łączymy wrażenia smakowe z zapachem. Tymczasem są one nierozerwalnie związane.

Odpowiednio stymulowany węch może wywołać nawet reakcję fizjologiczną organizmu: wystarczy powąchać cytrynę, by nasze śliniaki odruchowo zaczęły produkować więcej śliny. Oba zmysły – węchu i smaku – są ze sobą tak ściśle powiązane, ponieważ oba należą do grupy zmysłów chemicznych, a zapachy powstające w ustach w czasie jedzenia mogą pobudzać receptory w nosie (niektórzy nazywają to zjawisko węchem tylnonosowym).

Wyobraź sobie aromat pysznych, soczystych wiśni zanurzonych w mocnej kawie. Pozwól, by każdy łyk orzeźwiał Cię i przenosił do skąpanego słońcem wiśniowego sadu.
Wyobraź sobie aromat pysznych, soczystych wiśni zanurzonych w mocnej kawie. Pozwól, by każdy łyk orzeźwiał Cię i przenosił do skąpanego słońcem wiśniowego sadu z kawą aromatyzowaną Aurile Cherry.

Nie bez znaczenia jest również wcześniejsze wykorzystywanie zmysłu węchu w rozpoznawaniu zdatności pożywienia: nieprzyjemny zapach informował o możliwości zatrucia i odstraszał od konsumpcji.

Kolekcja Body Sign powstała z myślą o kobietach ceniących bliski kontakt z naturą. Kosmetyki, których formuły zostały oparte o składniki naturalne, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Dostępne są w dwóch wersjach zapachowych: soczystych wiśni zatopionych w czekoladzie i czarnych porzeczek ze słodką śmietanką.
Kolekcja Body Sign powstała z myślą o osobach ceniących bliski kontakt z naturą. Kosmetyki, których formuły zostały oparte o składniki naturalne, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Dostępne są w dwóch wersjach zapachowych: soczystych wiśni zatopionych w czekoladzie i czarnych porzeczek ze słodką śmietanką.

Obecnie to połączenie zmysłów wykorzystywane jest w przemyśle perfumeryjnym, gdzie coraz częściej w kompozycjach zapachowych wykorzystuje się pyszne zapachy: czekolady, kawy, ciast i deserów, a nawet alkoholi. Jedno wydaje się pewne: zmysł powonienia może pobudzać pozostałe zmysły.

Owocowe błyszczyki do ust FM GROUP MAKE UP
Owocowe błyszczyki do ust FM GROUP MAKE UP

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.