Piękne oczy, zalotne spojrzenie. Co potrafi kredka do oczu?

Dyskretna kreska na powiece podkreśla kształt oka i dodaje tajemniczości spojrzeniu. Jest także niezastąpiona przy makijażu oczu zwanym smoky eyes.

Wyrazisty kontur oka uzyskasz, gdy narysujesz cienką kreskę na górnej i dolnej powiece. Należy jednak uważać, aby optycznie nie zmniejszyć oka. Najbezpieczniej jest podkreślić tylko górną powiekę, przedłużając nieco kreskę i unosząc ją delikatnie w górę, niczym maleńki szpic wskazujący w kierunku skroni. Zarówno cieńsze, jak i grubsze linie, narysujesz za pomocą automatycznej kredki do oczu FM GROUP MAKE UP.

Kredki do oczu FM GROUP MAKE UP
Kredki do oczu FM GROUP MAKE UP

Jak narysować idealną kreskę?
Zacznij od górnej powieki. Uważaj, aby kreska w wewnętrznych częściach oka nie była zbyt gruba, a zwłaszcza, aby nie była grubsza od tej na zewnątrz.
Jeżeli boisz się optycznego zmniejszenia oczu, nie rysuj kreski na całej górnej powiece, ale zacznij od jej połowy i prowadź linię do zewnętrznego kącika oczu.
Gdy używasz eyelinera, rysuj linię od wewnętrznej strony oka i przesuwaj się powoli w kierunku zewnętrznym.

Jeśli nie udało Ci się narysować równej kreski, możesz szybko i precyzyjnie poprawić ją korektorem do poprawek makijażu.

Nie musisz też wykonywać pełnej kreski jednym pociągnięciem; ważne jednak, aby rysowane fragmenty równo się ze sobą łączyły. Jeśli dotąd nie korzystałaś z eyelinera, łatwiej narysujesz kreskę kosmetykiem w formie flamastra lub kredką do oczu niż płynnym eyelinerem z pędzelkiem.

Umiejętność rysowania kreski jest szczególnie cenna, jeśli chcesz wykonać tzw. przydymione oczy, czyli smoky eyes. Makijaż ten jest niezwykle tajemniczy i zmysłowy, a ponieważ używa się w nim zwykle czerni i szarości, jest szczególnie polecany na wieczór. Jego podstawą jest gruba, zdecydowana kreska. Możemy ją wręcz lekko rozmazać na górnej powiece i połączyć z grafitowym cieniem do powiek.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.