Uwolnij smoka z imbryka

Herbata Oolong ma tak wiele nazw jak zastosowań. W Chinach nazywa się ją Qing. To słowo określa kolor: pomiędzy morzem a niebem. W Polsce popularne jest określenie niebieska, choć nie rzadziej pada nazwa smocza albo Czarny Smok. Sprawdźcie, co kryje się w tej mistycznej herbacie!

Skąd ten smok?
Smocza herbata swoją nazwę zawdzięcza pewnej chińskiej legendzie, według której to właśnie smok przyczynił się do powstania pierwszego krzewu herbacianego tej odmiany – wyrósł na miejscu wyplutej przez niego perły. Poza świat legend i podań wychodzi inne uzasadnienie ciekawej nazwy: Chińczycy uważają, że rozwijające się podczas parzenia herbaciane liście przypominają kształtem smoka. Niebieską herbatę wyróżnia niepowtarzalny, intensywny zapach i to właśnie z nim związane jest powiedzenie, że podczas parzenia ta herbata w czajniku zmienia się w smoka.

AURILE HAPPINESS BLUE TEA Herbarta liściasta z dodatkiem czarnej porzeczki, oraz naturalnymi aromatami waniliowym i brzoskwiniowym.
AURILE HAPPINESS BLUE TEA
Herbarta liściasta z dodatkiem czarnej porzeczki oraz naturalnymi aromatami waniliowym i brzoskwiniowym.

Jedno jest pewne, większość smoków pochodzi z chińskiej prowincji Fujian. Świeżo zerwane liście wystawiane są tam na słońce, a następnie poddawane krótkotrwałej fermentacji. Herbata Oolong smakuje doskonale wzbogacona dodatkiem owoców czarnej porzeczki oraz aromatem waniliowo-brzoskwiniowym. Takie połączenie dostępne jest już na polskim rynku – to Aurile Happiness.

AURILE HAPPINESS BLUE TEA Herbarta liściasta z dodatkiem czarnej porzeczki, oraz naturalnymi aromatami waniliowym i brzoskwiniowym
Herbata mrożona AURILE HAPPINESS BLUE TEA z truskawkami i miętą

Co kryje smok?
Aromatyczny napar zawiera korzystne dla zdrowia polifenole. Niebieska herbata bogata jest w taniny i znajdziemy w niej niewiele kofeiny. Smocza herbata ma dobry wpływ na ciśnienie: obniża je, a przy tym delikatnie pobudza. Ma podobne działanie jak herbata zielona, stanowi swoistą wypadkową czerwonej i zielonej herbaty. Posiada też właściwości wspomagające odchudzanie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.